Haber

Yüksekova kar altında: Araçlar ve tek katlı evler kar altında kaldı

Yüksekova kar altında: Araçlar ve tek katlı evler kar altında kaldı

HAKKARI – Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde akşam saatlerinde etkili olan yoğun kar yağışı hayatı durma noktasına getirirken, araçlar ve tek katlı konutlar kar altında kaldı.

Yüksekova ilçesinde günlerdir aralıklı olarak yağan kar yağışı hayatı olumsuz etkiliyor. Meteorolojinin sarı kod uyarısıyla ilçede dün gece başlayan kar yağışı nedeniyle tek katlı konutlar ve araçlar resmen karla kaplandı. Çatılardaki buz sarkıtlarının uzunluğu bir metreyi bulurken, birçok yerleşim yerinin yolları trafiğe kapatıldı.

Kış mevsiminin geç geldiğini söyleyen Doctor Now, “Bir haftayı aşkın süredir yoğun kar yağışı var. Dün gece başlayan yoğun kar yağışı ilçeyi beyaza bürürken, araçlar ve tek katlı evler kar altında kaldı. Bazı vatandaşlar araçları kar altında olduğu için işe yürüyerek gitmediklerini düşünüyorlar. Geldiler. İş yerlerimizin önünü kardan temizliyoruz. Sanırım kar yeni yüzünü gösterdi” dedi.

Rıdvan Akkurt isimli vatandaş ise köyden geldiğini ve grupların yolları açmak için çalıştıklarını belirterek, “Dün geceden beri beklediğimiz kar yağıyor. İnşallah kuraklık böyle biter. .”

haber-aliaga.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu